חיפוש

4 דגשים עיקריים לפני שנפגשים עם עורך דין ביטוח לאומי

כל אזרח במדינה שעבר את גיל 18 נתקל במוסד לביטוח לאומי, כאשר לרוב הכרות זו תהיה דרך התשלום החודשי אותו יש לשלם. המקרים הנוספים יהיו מקרים בהם יידרש האדם לקבלת עזרה מהביטוח הלאומי. עורך דין המומחה בתביעות ביטוח לאומי הוא בעל מומחיות אשר אין לאדם הרגיל בבואו להתמודד אל מול המערכת. עורך הדין יבדוק את המסמכים הרפואיים לעומק, ימלא את טופסי תביעת הביטוח ויכין אתכם לוועדה הרפואית במידה ותצטרכו. בנוסף, רבים מן הלקוחות מעוניינים לערער על החלטת הוועדה ולערעור זה מומלץ לגשת בליווי של עורך דין. כדאי לדעת כי הסיכוי בקבלת החלטות לא מתאימות יורד במידה ואדם יגיע אל הוועדה הרפואית עם עורך דינו. במאמר זה נציג ארבעה דגשים אותם צריך להכיר לפני תחילת התהליך.

 

מתי בכלל תדרשו לעורך דין ביטוח לאומי?

מערכת הביטוח הלאומי הינה גדולה ומסועפת, דבר זה יכול להקשות על אדם מן השורה הנדרש להתמודד מולה. כאמור, את הביטוח הלאומי פוגש כל בגיר במדינת ישראל החל מגיל 18, אז הוא מחויב בתשלום חודשי. בנוסף, ביטוח לאומי נועד להבטיח את ביטחונם הסוציאלי של האזרחים ולסייע להם כלכלית במקרים בהם הם לא יוכלו לסייע לעצמם. הבינו בדיוק למה אתם נדרשים מהביטוח הלאומי, על מנת שתוכלו למקד את עורך הדין שלכם ולקבל את הסיוע הנדרש.

 

תביעות נגד הביטוח הלאומי

במידה ומגיע לכם קבלת סיוע מהביטוח הלאומי, השלב הראשון יהיה הגשת תביעה. הביטוח הלאומי מחולק למחלקות שונות ומגוונות, כאשר כל אחת מטרתה לטפל בתחום אחר. כדי לקבל את עזרת הביטוח הלאומי עליכם להגיש תביעה בהתאם לצורך, למשל הגשה בעקבות תאונה, תאונת עבודה, נכות קבועה או זמנית, מחלה ועוד. לכל הליך יש מחלקה נפרדת ועורך הדין יסייע לכם בהגשת התביעה.

 

התיישנות

חשוב מאוד לדעת כי בתביעות למול הביטוח הלאומי זמן ההתיישנות הוא קצר ובמידה וזמן ההתיישנות יעבור, סכום הפיצויים יפחת. לכן, חשוב לפנות לעורך הדין בהקדם החל מהרגע בו החלטתם להגיש את התביעה, על מנת שזה יוכל לתבוע את זכויותיכם בהקדם.

 

וועדת בוחנים

כחלק מהליך קבלת הקצבה מהביטוח הלאומי, לאחר קבלת הבקשה, יתכן ותדרשו לעבור מבדק מול וועדה רפואית. על מנת לשפר את הסיכויים שלכם לעבור את הוועדה ולקבל את הסיוע המבוקש, דעו כי על עורך הדין להכווין אתכם, להסביר לכם לקראת מה אתם הולכים, איך להתמודד עם השאלות ולהשתמש בכישוריו המקצועיים על מנת להכין אתכם שתעברו את הוועדה בהצלחה.

לסיכום, ביטוח לאומי הינה מערכת גדולה ומסועפת וההתמודדות מולה דורשת מומחיות של איש מקצוע, לכן מומלץ לפנות לעורך דין https://liatfaigel-law.co.il/עורך-דין-דיני-עבודה/עורך-דין-ביטוח-לאומי מקצועי ומומחה בתחום, על מנת שיעבור אתכם את התהליך בצורה המיטבית ביותר.

תביעות נגד הביטוח הלאומי

אולי תאהבו גם את

כסף ראשית
הר הכסף

  מי ששומע בפעם הראשונה את צמד המילים "הר הכסף"  מעלה בדמיונו לו פנטזיה שילדים וילדות מפנטזים, משהו בסגנון של עץ שוקולד, בית ממתקים ועוד..

קראו עוד »