חיפוש

למה כדאי לקחת משכנתא גרייס?

משכנתא גרייס היא משכנתא שכשמה כן היא, משכנתא שמעניקה חסד, שקט וגמישות בתשלומי ההחזרים. לעומת משכנתא רגילה, משכנתא גרייס מאפשרת באופן זמני להשהות את תשלומי ההחזר החודשיים, ולקחת מהם הפסקה במקרה והסיטואציה הכלכלית של הלקוח אינה מאפשרת תשלום חודשי קבוע. כך, למשכנתא גרייס מספר יתרונות אך גם חסרונות שחשוב להכיר ולהיות ערים להם. לפניכם הכל על למה כדאי לקחת משכנתא גרייס.

 

מה היא משכנתא גרייס?

משכנתא גרייס היא משכנתא גמישה, המיועדת ללקוחות שלא מעוניינים להתחייב לתשלומי המשכנתא החודשיים ומעוניינים בנתיב משכנתא גמיש ונוח יותר, כזה שהם בטוח יוכלו לעמוד בו למרות הוצאות אחרות או תשלומי שכר דירה ועסק כאלה ואחרים. כך, המשכנתא מאפשרת להקטין ולהפחית את דמי החזרת המשכנתא החודשיים, ולהפסיק לשלם אותם לתקופה זמנית מסוימת (כמובן שכן יש לשלם ריביות וחובות אחרות באופן חודשי). כך, המשכנתא מאפשרת מרווח נשימה ואופציה לרכישת דירה, לרבים שלא חשבו שהם יכולים לעשות זאת ולעמוד בכך בגלל מגוון סיבות אישיות ופיננסיות.

 

מה היתרונות במשכנתא גרייס?

עתיד שקט ובטוח – משכנתא גרייס מאפשרת לנו שקט נפשי, ללא הלחץ שקיים לרבים אחרים אשר עומדים בהחזרים חודשיים של משכנתא. לקוחות רבים שלקחו משכנתא, לחוצים מחודש לחודש מההחזרים הגבוהים, ונמצאים בחשש בנוגע להספק שלהם וליכולת שלהם לעמוד בתשלומים. מדובר בלחצים שחלים על לקוחות משכנתא גרייס באופן פחות, שכן גם ולא יספיקו לעמוד במועד מדובר במשהו מקובל שהבנק מאשר באופן זמני.

גמישות ואפשרות החלטה – לעומת משכנתא רגילה שלא מאפשרת להשהות תשלומי החזר חודשיים ומחייבת אותם מהלקוח, במשכנתא גרייס הלקוחות מקבלים בעצם קלף חשוב, של יכולת החלטה וגמישות באם לשלם ולהוציא את אלפי השקלים כעת או בהמשך. מדובר במשכנתא שמתאימה את עצמה לסיטואציה הכלכלית שלכם ומאפשרת גמישות ובחירה, שמתאימים את עצמם לסיטואציה שלכם ולמצב הפיננסי הקיים.

מקרים בהם ההון נכנס רק בעתיד – במקרים בהם אתם סטודנטים ועדיין אינכם עובדים, או מקרים בהם ידוע לכם כי קרן או ירושה עומדים להשתחרר לחשבונכם – משכנתא גרייס מאפשרת לרכוש עדיין את הדירה, תוך התחייבות להחל את התשלומים וההחזרה רק כשהכסף ייכנס, או שהלימודים יסתיימו, וכדומה. הגמישות הזו מאפשרת לרבים לקחת משכנתא, גם אם באותו הרגע הכסף שלהם עוד לא נזיל.

 

מה החיסרון במשכנתא גרייס?

מלבד הנוחות הזמנית שהמשכנתא מעניקה לנו יחד עם שלל היתרונות שלה, מה שחשוב להכיר או שבמקרים בהם הלקוח בוחר להשהות את ההחזרים החודשיים כחלק ממשכנתא גרייס – ההחזרים הללו עדיין צוברים ריבית, יותר משהיו אמורים לו ההחזרים החודשיים היו משולמים בזמנם. וכך, למעשה ההחזר הסופי והכולל של המשכנתא, הוא גבוה יותר במשכנתא גרייס בגלל צבירת הריביות ודחיית התשלומים גם אם כחלק ממשכנתא גרייס, הם נדחים באישור וכחלק מזכויות הלקוח בתכנית.

משכנתא גרייס

אולי תאהבו גם את