חיפוש

מיטת קומותיים – סתם תופס מקום או פתרון מושלם לאחסון

מיטות קומותיים הן דבר אהוב  בקרב ילדים. אך האם הן באמת יעילות בנוגע לאחסון או רק תופסות מקום בחדר? על כך ועוד יתרונות וחסרונות של מיטה מסוג זה, מוזמנים לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

ילדים אוהבים מיטות קומותיים

מי לא חלם בילדותו על מיטת קומותיים משותפת יחד עם האח או האחות החולקים איתכם את החדר. מיטות קומותיים הם ה-דבר בעיקר כשמדובר בשני אחים בגילאים שונים, כאשר הגדול מביניהם לרוב יוכל להיות על המיטה הגבוה יותר ואילו הקטן על זו הנמוכה שלמטה.  מיטה מסוג זה מספקת חוויות עבור הילדים ועשויה לגרום להם להרגיש כי החדר שלהם ייחודי. דבר שיכול להשפיע על טיב השינה שלהם.

 

היתרונות של מיטת קומותיים

למיטה כזו ישנם מספר יתרונות מלבד החוויה של הילדים. ראשית, החדר נראה ומרגיש יותר מרווח כאשר יש מיטה אחת על הקרקע ולא שתיים. שנית, ניתן להשתמש במיטה גם ככלי למשחק, כאשר ניתן לתלות עליה בדים כמו וילון או להפך אותה למטוס בדמיון.

למיטת קומותיים יש יעילות גם בנושא האור בחדר. ניתן להרכיב מנורת לילה בכל קומה וכך לדוגמא אם אחד הילדים מעוניין לקרוא ספר והשני לא, הוא יכול להדליק רק את המנורה שאצלו מבלי להפריע לאחיו להירדם. בנוסף, מיטה מסוג זה עשויה להיות עם מקום לאחסון תחת המיטה שלמטה וכך ניתן לחסוך מקום וכן, למצוא פתרון לחפצים בחדר שלא יתפזרו.

 

יש גם חסרונות

יחד עם היתרונות הרבים של מיטת קומותיים קיימים גם חסרונות ברכישה כזו. אם דברנו על עניין של אחסון וחסכון במקום בחדר, לעיתים מיטות קומותיים דווקא עלולות ליצור תחושה של עומס בחדר כאשר הן מסיביות בגודלן ותופסות מרחב רב שהוא בעיקר לגובה. בנוסף, כיוון והמיטה גבוה יש סיכון בנפילות של הילדים, לכן חשוב לקנות מיטה שעומדת בתקן הבטיחות הישראלי.

יתרה מכך, אופי המיטה עלול ליצור דווקא ויכוחים בין הילדים בחדר, בעיקר על המיטה העליונה. לכן, לפני שקונים מיטה מסוג זה כדאי להחליט מי ישן איפה ולראות שהדבר מקובל על כלל הצדדים.

 

היתרונות עולים על החסרונות

במידה ולאחר כל השיקולים החלטתם לרכוש מיטת קומותיים, חשוב שתקחו בחשבון מספר דברים. קודם כל דעו כי ילדים מתחת לגיל 6 לא יכולים לישון על המיטה העליונה. בנוסף, עבור מיטה זו יש לרכוש מזרן מיוחד ומותאם. כדאי לשים לב גם לגובה החלונות או למאווררי תקרה אם יש.

 

לסיכום

נראה כי מיטות קומותיים הן ייחודיות ואהובות על – ידי ילדים. היתרונות כוללים יעילות, כמו חסכון במקום, מנורה שונה לכל ילד, אפשרות נוספת לאחסון בחדר וכן, סוג של כלי למשחק עבור הילדים. לעומת זאת החסרונות כוללים גם סיכון במיטה כזו, תפיסה של מקום בחדר, או במקרים מסוימים ליצור ויכוחים בין הילדים.

מיטה מעוצבת

 

אולי תאהבו גם את