מה לעשות אחרי תאונת דרכים? – דבר ראשון יוצאים מהלחץ

תאונת דרכים הינה סיטואציה לא פשוטה, בייחוד כאשר האנשים המעורבים בה נפגעים בגופם או בנפשם.

ככלל, יש תאונות דרכים קלות יחסית, ללא נפגעים ויש תאונות דרכים קשות יותר, שמעורבים בהם נפגעו בגופם או בנפשם. במידה ואין נפגעים בתאונת דרכים, אין

חובה להזעיק משטרה למקום התאונה. אולם, כאשר מדובר בתאונת דרכים עם נפגעים, אזי קיימת חובה להזעיק משטרה למקום התאונה.

לאחר שמתרחשת תאונת דרכים, המעורבים בתאונה עשויים להיות נתונים במצב של חרדה ולחץ, אך תגובות מסוג זה עלולות להכביד על האווירה להחריף את

הסיטואציה, שכן, כשאדם נתון במצבי לחץ הוא עלול לפעול בחיפזון וללא שיקול דעת.

 

כיצד לפעול לאחר תאונת דרכים?

אם מצאתם את עצמכם בתאונת דרכים, נסו לשמור על קור רוח ולהישאר רגועים, ככל הניתן, בכדי להצליח לפעול בדרכים שיסייעו בהקלה על הלחץ והחרדה:

  1. ראשית, חשוב מאוד לנסות להירגע, ככל הניתן ולא להיכנס ללחץ.
  2. מבחינת החוק, תדרשו להחליף פרטים עם שאר המעורבים בתאונת הדרכים. פרטים אלה כוללים: שם מלא, מספר ת"ז, כתובת, מספר רישיון נהיגה ועוד.
  3. אם נכחו עדים במהלך התאונה, מומלץ לבקש מהם את פרטיהם, בכדי שיהיה אפשר ליצור עימם קשר לקבלת עדות בהמשך, שתוכל לסייע (למסירת עדות במשטרה ובזמן הליך התביעה).
  4. דווחו על תאונת הדרכים לחברת הביטוח המבטחת את רכבכם.
  5. אם התאונה כוללת נפגעים, יש להקפיד להישאר במקום התאונה ולא להזיז אותם, בכדי שמצבם לא יוחמר. אולם, אם הם נמצאים באמצע הדרך ובמקום עם הרבה תנועת רכבים ולא בטיחותי, מומלץ להזיזם מעט לשולי הדרך או לאזור בטוח יותר.
  6. דבר חשוב נוסף, הוא לא לחתום על מסמך כלשהו (שהצד השני המעורב יכול לבקש מכם לחתום עליו), שכן ייתכן ומדובר בחתימה על לקיחת אחריות ואשמה בתאונה שהתרחשה. באם תחתמו על מסמך הודאה כלשהו, אתם תחויבו בלקיחת האחריות בנוגע לתאונה ובנוסף, אתם עשויים לקלקל לעצמם בהמשך, בהליך התביעה לקבלת פיצויים וכו'.

 

לסיכום

תאונות דרכים שמתרחשות, לרוב גורמות למעורבים בהם להגיב בפאניקה ואפילו להיכנס למצבי חרדה. אם נקלעתם למצב בו הנכם מעורבים בתאונת דרכים, חשוב מאוד לנסות לא להגיב תחת לחץ ולנסות לפעול באופן שקול ומחושב, בכדי לא להעכיר את האווירה ובכדי שלא לנקוט בצעדים פזיזים שיכולים להחריף את הנזק.

לא בכל תאונת דרכים ניתן להבין מי האשם, מאחר וייתכנו מצבים בהם התנהגות לא אחראית של הנפגע, או אי ציות לחוקי התנועה מצידו הביאו להתרחשותה של התאונה. יחד עם זאת, כל אדם שנקלע לסיטואציה בה הוא מעורב בתאונת דרכים ונפגע בגופו ו/או בנפשו, בין אם הוא נמצא אשם בתאונה ובין אם איננו נמצא אשם, רשאי להגיש תביעה נגד חברת הביטוח (המבטחת את רכבו) לקבלת פיצויים בגין התאונה.

למידע נוסף בנושא תאונות דרכים תוכלו להיכנס לאתר https://fclaw.co.il/עורך-דין-תאונות-דרכים.

 

התנגשות רכבים

אולי תאהבו גם את

תאונת דרכים
נזקי גוף בתאונת דרכים

תאונות דרכים עשויות לגרום לנזקי גוף ברמות שונות, כאשר הסקאלה נעה בין פציעות קלות מאוד לקשות מאוד. יש מי שסוברים שפיצויים עבור נזקי גוף מגיעים

קראו עוד »
ז'יטונים וקלפים
האם הימורים זה חוקי?

הימורים היא עבירה על החוק, ועל כן חשוב שתדע את זכיותייך בנושא. עורכי הדין ממשרד מיסקביץ וטייב מסבירים את כל מה שרצית לדעת לגבי הימורים

קראו עוד »