חיפוש

הר הכסף

 

מי ששומע בפעם הראשונה את צמד המילים "הר הכסף"  מעלה בדמיונו לו פנטזיה שילדים וילדות מפנטזים, משהו בסגנון של עץ שוקולד, בית ממתקים ועוד..

פירוש צמד המילים הר הכסף אינו רחוק מהתיאור הילדותי בו ישנו הר המלא בכספים, אלא שהר הכסף הוא מושג המורכב מדברים רבים ומומלץ להתעמק ולהכיר את שירותיו.

מהו הר הכסף

לפני חמש שנים, בשנת 2013, הוקם אתר הר הכסף על ידי משרד האוצר, כשלוש שנים לאחר מכן בנק ישראל הצטרף ליוזמה של משרד האוצר והעניק למשתמשים באתר אפשרות חיפוש נוספת וחיונית ביותר.

באתר יכול כל אזרח ישראלי לקבל פרטים אודות כספים שברשותו במקומות השונים, בין אם בחשבונות בנקים שאינם בתנועה יותר מתקופה מסוימת, חסכונות פנסיונרים ופוליסות ביטוח חיים עם חיסכון.

יוזמת הר הכסף

למה אתר הר הכסף הוא כל כך חשוב

עם השקת הר הכסף נפתחה לקהל הישראלי אפשרות חדשה וחשובה מאוד במציאות במדינה, הר הכסף בעצם גרם לכך שלראשונה כל אחד בישראל יכול לבדוק האם קיימים כספים השייכים לו והוא אינו יודע על קיומם.

אפשר להבין את חשיבות אתר הר הכסף על ידי חשיבה על מצבים בהם אנשים נאלצו לקחת הלוואות או להיעזר באנשים אחרים מבחינה כלכלית בעוד שיכול להיות שהיו להם כספים השייכים להם בבנק והם לא ידעו על קיומם.

השקת אתר הר הכסף בעצם פתרה בעיה שבה הציבור כולו לא יכל לבדוק באופן מרוכז וברור האם קיימים ברשותו כספים שהוא לא יודע עליהם.

ז

אפשרות נוספת באתר

בנוסף לאיתור מידע אישי, באתר הר הכסף ניתן לקבל מידע אודות חשבונות בנק של אנשים קרובים שנפטרו, זאת אומרת על ידי הזנת פרטים מזהים של המחפש והזנת פרטי הנפטר ומספר פרטים על פטירתו, ניתן לקבל רשימה המציינת את הבנקים בהם ניתן למצוא חשבונות השייכים לנפטר.

חשוב מאוד לדעת שישנם מקרים בהם אדם הגיש בקשה שחשבונות מסוימים שלו לא יופיעו במנוע החיפוש של אתר הר הכסף גם לאחר שנפטר.

אפשרות זו היא חשובה ביותר, כיוון שאנשים רבים מוצאים את עצמם במסעות מפרכים לחיפוש הכספים שהשאירו אחריהם הנפטרים, בייחוד אם הנפטר מת בפתאומיות, תפקידו של מנוע החיפוש הר הכסף בדומה לשירות הר הביטוח הוא לקצר את התהליכים ולאפשר לקרוב המשפחה של הנפטר למצוא את כספיו של הנפטר במהירות.

חשוב לציין שבין אם מדובר באדם המחפש אודות כספיו האישיים ובין אם מדובר באדם המחפש כסף השייך לאחר שנפטר, באתר הר הכסף לא יפורסמו פרטים אודות סכומי הכסף בחשבונות בנק או בחסכונות, אלא יהיו רשומים שמות הבנקים וכיצד ניתן להגיע אליהם בדרך נוחה, כך שרק י שהכסף באמת שייך לו יוכל להגיע אליו.

אתר הר הכסף הוא אתר נוח לשימוש, לכל אורך החיפוש ישנם סרטונים והסברים שמראים כיצד יש להשתמש באתר.

 

אולי תאהבו גם את