לא קל להיות טבח – הנזקים שכל טבח חווה במהלך עבודתו

בין אם עוסקים בבישול בבית ובין אם במטבח מוסדי, זהו מרחב מסוכן הטומן בחובו אלמנטים, שעלולים להגביר את הסיכוי לפציעה.

אילו נזקים חווה טבח במהלך עבודתו וכיצד יש לטפל בהם – על כך במאמר הבא.

 

המטבח הוא מקום מסוכן

טבחים ועוזרי טבחים רבים עוברים מדי יום תאונות עבודה הגורמות להם לפציעות, כוויות, פגיעות אורתופדיות וכד'. הפגיעות מתרחשות במקרים שונים. למשל, היתקלות בכלים או במשטחים, החלקה על ריצפה שמנונית, פגיעה ממשאות כבדים, פגיעה כתוצאה ממחלת מקצוע כדוגמת פעולה מונוטונית של שנים כמו קילוף או חיתוך, דקירות וחתכים מכלים חדים או נפילת כלים שבירים, כוויות ממים או שמן רותח וכיו"ב. כמובן שיש להקפיד על אמצעי הגנה ולפקח על מטבח בטיחותי העומד בתקנים הדרושים. למרות זאת, כאשר יש לחץ בעבודה מבחינת עמידה בזמנים, מתן שירות איכותי ואספקת מוצרים, הטבחים עובדים מהר ועלולים להיפגע מפגיעות שיכלו להימנע עם יתר תשומת לב.

 

קבלת טיפול רפואי

כאשר טבחים נפגעים בעבודה דבר ראשון הם צריכים הוא לקבל טיפול רפואי ותרופתי לפגיעה שלהם. כאשר מדובר במקרים קריטיים כמו כוויות בדרגות גבוהות או בעיה אורתופדית המחייבת ניתוח, עלולות להיות טעויות באבחון או רשלנות רפואית במהלך הניתוח או לאחריו. אלו יכולות לגרום לנזקים נוספים ולעיתים אף לנזקים בלתי הפיכים. לפיכך, עוד לפני שבכלל פונים לתבוע את ביטוח לאומי על תאונת עבודה, יוצא שיש להגיש תביעה על רשלנות רפואית עקב אבחון או טיפול לקוי של הצוות הרפואי. מכיוון שמדובר בשתי תביעות שונות: תביעת ביטוח תאונת עבודה ותביעת רשלנות רפואית, מומלץ לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בשתי הסוגיות כמו עורך דין רשלנות רפואית וביטוח – דוד פייל ושות' ועל אחת כמה וכמה כשמדובר באובדן כושר עבודה.

 

מה עושים טבחים שאיבדו את כושר העבודה?

כל אדם הנפגע עקב תאונת עבודה, תאונת דרכים, רשלנות רפואית או כל פגיעה בריאותית שגורמת לו לחוסר יכולת לעבוד ולהשתכר כפי שעבד והשתכר לפני הפגיעה, רשאי לתבוע את הביטוח הפרטי והביטוח הלאומי על אובדן כושר עבודה מלא וחלקי. לפיכך, טבח שאינו יכול להמשיך ולעבוד כשכיר או כעצמאי עקב הפגיעה, רשאי להגיש תביעה. פוליסות הביטוח אמורות לשלם פיצוי כספי חודשי כאשר מאבדים את כושר העבודה או פיצוי לתקופה של איבוד כושר עבודה זמני. לא תמיד טבחים או עובדים אחרים קוראים את האותיות הקטנות כשהם עושים את הביטוח ולכן יש חשיבות לבדוק איך הפוליסה מורכבת ולקבל עליה הסבר מפורט מחברת הביטוח. למשל, אחד התנאים בפוליסה הוא העיסוק הסביר. כלומר, לא ניתן לקבל פיצוי כשהנפגע יכול לעסוק במקצוע אחר המתאים לכישוריו. כשמדובר על מקצוע הטבחות הסעיף לא יהיה רלוונטי כי אין לטבח כישורים אחרים אם כל חייו עסק רק במקצוע זה ולכן יוכל לתבוע את חברת הביטוח.

 

טבח

אולי תאהבו גם את

תאונת דרכים
נזקי גוף בתאונת דרכים

תאונות דרכים עשויות לגרום לנזקי גוף ברמות שונות, כאשר הסקאלה נעה בין פציעות קלות מאוד לקשות מאוד. יש מי שסוברים שפיצויים עבור נזקי גוף מגיעים

קראו עוד »
ז'יטונים וקלפים
האם הימורים זה חוקי?

הימורים היא עבירה על החוק, ועל כן חשוב שתדע את זכיותייך בנושא. עורכי הדין ממשרד מיסקביץ וטייב מסבירים את כל מה שרצית לדעת לגבי הימורים

קראו עוד »