חיפוש

לבדוק לילד את היסטוריית הגלישה – מותר או אסור?

באופן טבעי, הורים יבקשו לגונן על ילדיהם ולשמור עליהם מכל משמר. בימינו, הגנה זו נחוצה לא רק כאשר הילד נמצא בטווח הראייה של ההורים או במסגרת חינוכית – אלא גם בתוך הבית עצמו, כאשר נראה שהילד משתמש במחשב או בסמארטפון באופן תמים. המרחב הוירטואלי כבר מזמן לא משמש רק למשחקים או לשמירה על קשר עם חברים – אלא נמצאות בו סכנות רבות לילדים. כיצד ניתן להגן על הילד מפני הסכנות?

 

הסכנות שאורבות לילדים ברשת

אחת הסכנות החמורות ברשת, שעשויה להביא גם לפגיעה פיזית וגם לפגיעה נפשית, היא ניצול התמימות של הילד על ידי מבוגר. ישנם מקרים רבים בהם מבוגרים מתחזים לילדים ברשת, מתחילים לדבר עם ילדים שהם לא מכירים, עד שהשיחה הופכת לבעלת תוכן מיני ועשויה להגיע גם לשליחה של תמונות מיניות.

סכנה נוספת שמוכרת מהשנים האחרונות היא תופעת הבריונות ברשת – פרסום תמונות מביכות או מיניות של הילד והפצתן בקרב חבריו וברחבי האינטרנט, סחיטה של הילד על מנת להשיג מטרה כלשהי (מינית, כספית, חברתית) וכיוצא באלו.

 

מה ניתן לעשות כנגד סכנות אלו?

הורים רבים עשויים להרגיש חסרי אונים מול כוחו העצום של האינטרנט, ולא יודעים כיצד ניתן להילחם בתופעות אלו. על מנת לדעת האם ילדכם נפל קורבן לסכנה כלשהי שנמצאת ברשת, השלב הראשון שניתן לבצע הוא לבדוק את היסטוריית הגלישה שלו. עם זאת, ילדים רבים מודעים לאפשרות של מחיקת ההיסטוריה, ולכן לא תמיד הבדיקה תהיה אפקטיבית.

ניתן להשתמש בשירותי סינון אתרים (וכך לבחור לאילו אתרים הילד יוכל להיכנס), להגביל את זמן הגלישה שלו או להשתמש בשירות שייתן לכם דו"ח מעקב אחר הגלישה של הילד והתראה על גלישה באתרים חשודים.

עם זאת, ייתכן שהפתרון הטוב ביותר יהיה למנוע את כל זה מראש – ולדבר עם הילד באופן גלוי על הסכנות שיש באינטרנט. הילד חשוף כבר מגיל צעיר מאוד לעולם הווירטואלי, ויש ללמד אותו מהי גלישה בטוחה באינטרנט ומתי הוא צריך להיזהר או לקרוא למבוגר.

 

במקרה הצורך, ניתן לערב את שירותיו של חוקר פרטי

אם אתם חושדים שילדכם נפל קורבן לעבריין מין באינטרנט או לאדם שמנסה לסחוט אותו – ניתן לשכור את שירותיו של חוקר פרטי.

לחוקר יש יכולת לבצע מעקבים מכל הסוגים, עד אשר ידע בדיוק באילו אתרים הילד גולש, עם מי הוא מדבר, מהו תוכן הדברים (האם התוכן תמים או מסוכן), ובמידת הצורך הוא יוכל לאתר את המיקום והזהות של האדם שמאיים על הילד.

חוקר פרטי היא הדרך שלכם, כהורים, להבטיח שבמידה והילד כבר נחשף לאדם לא רצוי באינטרנט שמנסה להשיג דרכו תמונות או מידע – אותו אדם ייעצר ויטופל על ידי הרשויות, וילדכם יוכל לגלוש באינטרנט בבטחה.

 

מכשיר טלפון

אולי תאהבו גם את

מה מותר לומר לעו_ד
מה מותר לומר לעו"ד?

ההבנה של מה ניתן לומר לעורך דין לא רק מבהירה את גבולות התקשורת המשפטית אלא גם משפרת את האפקטיביות של הייצוג המשפטי. אז איך עושים

קראו עוד »
עבירות רצח
כמה זמן זה מאסר עולם?

מאסר עולם הוא כיום העונש הקשה ביותר שיכול לקבל נאשם בישראל בגין עבירה שביצע. אמנם בספר החוקים הישראלי מוזכרת האפשרות של עונש המוות, אבל השימוש

קראו עוד »
נוטריון בתל אביב
איפה מוצאים נוטריון בתל אביב?

כאשר מסמכים משפטיים דורשים אישור נוטריוני בתל אביב, חיוני למצוא נוטריון אמין ומוסמך. לנוטריונים תפקיד מכריע באישור ואימות עסקאות משפטיות שונות. אנחנו כאן כדי לכתוב

קראו עוד »